V zimskem času smo v oddelku podaljšanega bivanja veliko ustvarjali in se pogovarjali o zimi. Čeprav letošnja zima ni prinesla veliko snega, smo si v oddelku podaljšanega bivanja sami ustvarili zimsko vzdušje.

Ob prebrani knjigi Dobri snežak so z nizanjem trganih koščkov na podlago ustvarjali snežake. Učenci že vedo, da snežaku ne sme manjkati korenček za nos, klobuk na glavi in metla v rokah. Da pa se naš snežak ne bi stopil, smo dodali še snežinke.

Učenci so konec januarja imeli tudi športni dan. Odpravili so se sankati na bližnji hrib. Pri podaljšanem bivanju so pripovedovali o vseh dogodivščinah, ki so jih doživeli, potem pa so narisali sebe na sankanju in risbe izobesili na hodnik na razstavo.

V mesecu februarji praznujemo tudi valentinovo. Ob tem prazniku so učenci ustvarjali valentinove srčke. Za valentinovo so jih odnesli domov,  jih nekomu podarili in na ta način povedali, da imajo nekoga radi.

Učiteljica: Maja Planinšič