V Radljah ob Dravi je 20. 5. 2024 potekalo področno tekmovanje Šolskega plesnega festivala – ŠPF, za območja Maribor in Koroško. Na tekmovanju so sodelovali učenci iz 14 šol.

Našo šolo so v 2. triadi zastopali posameznik: Brina Merkač, Leni Oblak Krajnc, Jovana Zorić, Nuša Mavrel, Neja Kurnik, Hana Abraham in Neža Kašman. Tekmovali so v naslednjih kategorijah: hip-hop, pop in latino. Izmed 70 učencev je bila najboljša plesalka Leni Oblak Krajnc, ki si je priplesala 9. mesto in tako postala najboljša plesalka šole.

3. triado so zastopali: Iza Modrej, Zana Modrej, Eman Horozović, Kaja Salčnik, Leonida Oto, Ajša Isak, Rebeka Geršak. Izmed 50 učencev si je Eman Horozović priplesal 9. mesto in tako postal najboljši plesalec šole.

Ekipno so zasedli 3. mesto in tako prejeli priznanje ter pokal.

Učenci so tekmovali tudi v parih. Tekmovali so v latinskoameriških plesih (samba, čačača, rokenrol). Zasedli so odlične rezultate v finalu in se vsi uvrstili na državno prvenstvo, ki bo 31. 5. 2024 v Šentjurju.

1. mesto Eman Horozović in Rebeka Geršak

    4.    mesto Klara Pečolar in Ajša Isak

    5.    mesto Kaja Salčnik in Iza Modrej

    6.    mesto Nejla Abdić in Zana Modrej

    Učencem za dosežene rezultate čestitamo.

    Zapisali mentorici in učiteljici Ines Kogal in Saša Knez.