V sredo, 22. 9. 2021, smo se v okviru razširjenega programa − GORNIŠTVO IN MLADI PLANINCI − z učenci od 1. do 4. razreda podali na krajši planinski pohod v bližini naše šole. Zbrali smo se pred šolo in od tu nadaljevali pot do začetka trim steze. Del poti smo prehodili po gozdni učni poti, trim stezi, nato pa nadaljevali po gozdni poti vse do vrha smučišča Poseke. Opazovali smo naravo, spremembe v njej in živali, ki smo jim prekrižali pot. Spoznavali smo osnove orientacije v naravi in nekaj zgodovinskih podatkov o mestu Ravne, ki smo jih lahko prebrali s tabel ob trim stezi. Na vrhu smo si ogledali tudi stari hrast, uživali ob pogledu na naše mesto Ravne, si privoščili malico ter vzeli nekaj časa za igro. Nato smo se vrnili po poti ob robu Poseke, vse do izhodišča, naše šole, kjer so nas pričakali starši. 

Mentorici: Janja in Katja