Z učenci 5. razreda smo se v tem šolskem letu pridružili projektu Nacionalna izmenjava knjižnih kazalk, ki ga organizira Sekcija za šolske knjižnice pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije. Namen projekta je povezovanje šol, šolskih knjižnic, učencev in pa spodbujanje ustvarjalnosti ter branja. Naša partnerska šola je bila OŠ Loka iz Črnomlja v Beli krajini. Z učenci smo zato v sklopu projekta v knjižnici spoznali belokranjsko ljudsko pravljico Butorajska koza in iskali Belo krajino v knjižnem gradivu. Z razrednikoma pa so učenci v povezavi z vsebinami učnega načrta spoznavali značilnosti Bele krajine in izdelali prelepa, unikatna knjižna kazala. Le-ta smo poslali petošolcem v Črnomelj in se zelo razveselili njihovih čudovitih, ki smo jih prejeli.

Zapisala in fotografirala: Simona Grabner