(Stražišče, 03. 10. 2023)

V torek, 3. oktobra, smo se učenci 5.a in b kljub hladnemu jutru po šolskem zajtrku odpravili na pohod. Naš cilj je bil na kmetiji Krajger na Stražišču. V nahrbtnikih smo imeli malico, pijačo, zvezek in pisala. Naša vodiča sta bila Ana Konečnik iz 6.a in njen mlajši brat Aljaž Konečnik iz 5.a in sta nas vodila vse do njihove kmetije. Od šole smo šli mimo gasilskega doma, nato do Špara čez železniške tire, mimo železarne in navzgor po cesti. Videli smo čredo krav, ki so jih pospremili na pašo. Varoval jih je električni pastir. Prišli smo do kmetije Krajger, kjer nas je sprejel Anin in Aljažev oče in nam po malici in igri pokazal del kmetije. Na poti nazaj smo našli kostanje, ustavili smo se na travniku, od koder je bil zelo lep razgled na Ravne. Tam smo si na naše zemljevide označili našo pot. Nazaj smo se vrnili polni lepih spominov.

Brina Knez, 5. b