10. novembra 2021 je ob 11. uri zatreslo prostore drugo- in tretješolcev OŠ Prežihovega Voranca Ravne na Koroškem. Ker je bila evakuacijska vaja napovedana, ni bilo presenečenj in učenci ter učiteljice so se umaknili pod trenutno najvarnejši prostor – pod klopi. Po umiritvi tal se je sprožila še ena nevarnost – požar, zato so se vsi udeleženi morali odpraviti iz šolskih prostorov na zbirno mesto. Tam so razredničarke ugotovile, da nihče od učencev ne manjka. Pooblaščenec za požarni red, g. Benjamin Kocjančič, ki je vajo skrbno načrtoval in opazoval tudi izvedbo, je vse prisotne pohvalil. Ravnateljica pa se je vsem zahvalila, za resno izpeljano nalogo in poudarila pomembnost evakuacijske vaje, s katero pridobimo praktična znanja za primer pravega potresa in požara. Tako kot druga znanja je tudi to treba vsako leto osvežiti.

Bojana Verdinek, ravnateljica OŠ Prežihovega Voranca Ravne na Koroškem