OSNOVNA ŠOLA PREŽIHOVEGA VORANCA eTwinning projekt

“A Green Path to Well-Being”

           


Projekt »zelenih poti« se nadaljuje in postaja vse zanimivejši.

Našim prijateljem v Grčijo smo poslali semenske kroglice, v katerih so se skrivala tradicionalna slovenska semena, ki smo jih prejeli od ge. Irene Rotar (Ekoci). Semenom se je tako zelo mudilo na plan, da so začela poganjati že v sami jajčni škatlici. Ko so grški otroci škatlo odprli, so namreč že vzklila. J

Mi pa smo iz oddaljene Grčije, obmorskega kraja Volos ob vznožju gore Pilion (ta obmorski kraj in gora v mediteranu sta polna terapevtskih rastlin in zelišč), prejeli težko pričakovano pošiljko. Nestrpno smo jo odprli in ugotovili, da se v njej skriva marsikaj zanimivega. Prijatelji so nam poslali pismo prijateljstva, skrivnostno zeliščno zloženko ter skrivnostna semena.

Najzanimiveje je bilo to, da so nam pripravili posebno nalogo, da smo s pomočjo stare detektivske metode odkrili skrivnostno poimenovanje, zapis, ki odkriva, katero seme je »prepotovalo« dolgo pot. Detektivska metoda je delovala. Ko smo s čajno lučko ogreli papir, se je na njem res izpisalo ime rastline, katerega seme bomo posadili. Počasi se je izpisalo ime  

C  E  L  E  R  Y.

Takoj smo ugotovili, da gre za nam že poznano rastlino.

Seme bomo takoj ob lepem vremenu posadili na šolski vrt. Vsak učenec bo grško seme lahko odnesel tudi na domači vrt ter ga tam posejal. Imamo ga namreč kar nekaj na zalogi. J

Kot zadnjo nalogo (timsko nalogo) v tem sklopu smo izdelali Sonce, naš simbol združevanja in izražanja dobrodošlice v projektu. Vsak otrok je z risbico v obliki sončnega žarka upodobil svojo zeleno pot, vsakdo se je izrazil drugače in drugačna je tudi vsaka »zelena pot.«

Obeležili pa smo tudi 22. april – dan Zemlje; ki je v okviru naših dejavnosti zelo pomemben dan. 

V smislu »zelenih poti« za boljšo prihodnost se v okviru projekta že veselimo novih dejavnosti.

Zapisala: Helena KRUŠIČ, prof.