(BRALNA ZNAČKA, BODI KUL, BERI FUL, ZLATI BRALCI)

20. aprila so se  učenci, bralni značkarji 6. in 7. razreda, udeležili literarnega opoldneva v Koroški osrednji Knjižnici dr. Franca Sušnika. S kamišibajem, pripovedovanjem svojih zgodb ob slikah, jih je navdušila pisateljica, pesnica in igralka Nataša Konc Lorenzutti. GALERIJA

Nekaj učencev zadnje triade je sodelovalo v  projektu Bodi kul, beri ful Koroške osrednje knjižnice. 9. maja so bili povabljeni na zaključno prireditev, na kateri sta jih z ljudskimi pripovedkami, ob spremljavi harmonike, na potovanje po Sloveniji popeljala odlična Irena Cerar, avtorica, urednica, pripovedovalka ljudskih pravljic, in Janez Dovč, slovenski harmonikar, klaviaturist, skladatelj in producent. GALERIJA

Zlati bralci so v družbi vseh zlatih bralcev Koroške 19. maja uživali v Družbenem domu na Prevaljah. Gost slavnostne prireditve je bil Boštjan Gorenc Pižama,  slovenski podcaster, pisatelj, komik, igralec, raper in prevajalec, ki vedno navduši. GALERIJA

1. junija, na Festivalu ČIČI – Zmeraj prinesi si koco!  je prijazna, a nabrita čarovnička naše bralne značkarje prve triade popeljala v pravljični svet čaranja in urokov. Otroci so uživali v njeni predstavi. Četrtošolci pa so v našem prelepem grajskem parku in v čudovitih prostorih Koroške osrednje knjižnice iskali knjižni zaklad ter ga seveda tudi našli. GALERIJA

Zapisala: Simona Grabner