Pomlad se je prebudila in tudi v 1. razredu OPB smo začeli s pomladnim ustvarjanjem. Naši hodniki so zacveteli z različnim cvetjem in tudi živali so se začele prebujati. Najprej so nas obiskale gosenice in metuljčki, ki so poleteli po hodniku. Raziskovali smo, kako se metulj razvija in naredili tudi življenjski krog metulja.

Tudi ptički so si naredili svoja gnezda na hodniku in čakajo svoje mladičke. Našim metuljčkom so se pa pridružile tudi pikapolonice.

Veliko časa pa smo namenili raziskovanju žab. Najprej smo naredili žabje skokice iz origamija. Učenci so bili zelo spretni v zlaganju.  Da smo pa preverili, da vse žabice skačejo, smo naredili žabje tekmovanje.

Ogledali smo si tudi življenjski krog žabe in se naučili veliko novega o njih. Izvedeli smo tudi, da imajo žabe najraje žuželke – muhe. Zato smo si iz tulcev naredili žabice, ki lovijo muhe.

Na hodniku smo si izdelali tudi žabji ribnik in naredili življenjski krog žabe. Z kvizom o žabah smo preverile naše znanje.

Učiteljici Maja Planinšič in Urška Arl