BRANJE

Brati pomeni početi podvige.
Brati je možno marsikaj.
Recimo: grozdje in fige in knjige
in med brati še kaj.

Brati je na sploh enostavno.
Črke hrustaš kot zalogaj.
Teže pa je, a tudi bolj slavno,
brati pravilno in hitro nazaj.

A nazaj se daleč ne pride.
Pravo branje le dalje in dalje gre
čez črke in pike, čez vrte in hribe
v Koromandijo ali še dlje.

                     (Tone Pavček)

V ponedeljek, 21. junija, smo v Grajskem parku pripravili krajše druženje za učence, ki v tem šolskem letu, kljub temu da je bilo drugačno, niso pozabili na knjige in branje ter so tako usvojili priznanje za bralno značko.

Bralna značka je letos praznovala že 60 let. Na Prevaljah so leta 1961 podelili prve značke. Poimenovali so jih Prežihove značke. Od takrat je gibanje preraslo v vseslovensko in sega tudi čez meje. Sodeluje več kot polovica osnovnošolcev in zelo veseli smo, da ste med njimi.

Ogledali smo si dva krajša posnetka, uprizoritev Petra Nosa GLEDALIŠKEGA KLUBA in predstavo LUTKOVNEGA KROŽKA naše šole, Hana pa nas je popeljala v njegov glasbeni svet.

Druženja« se je udeležilo 212 učencev (brez devetošolcev).