OBVESTILO, 4. 3. 2021

Vlada RS je 3. 3. 2021 sprejela nov odlok o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2. Odlok bo začel veljati 5. marca 2021.

Po novem je uporaba zaščitnih mask za učenke/učence od 6. razreda osnovne šole oziroma od dopolnjenega 12. leta dalje v vseh šolskih prostorih obvezna, torej v skupnih prostorih in pri pouku v učilnicah.

Enako je v šolskem prostoru obvezna uporaba zaščitnih mask ves čas za učitelje/učiteljice v osnovnih šolah. Uporaba zaščitnih mask ni obvezna za otroke do dopolnjenega 6. leta starosti ter za učenke/učence od 1. razreda do vključno 5. razreda osnovne šole, izključno ko so v matičnem oddelku, vendar Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport priporoča, da se jo uporablja.

Prosimo, da upoštevate vladni odlok.