Svetovalno delo na šoli izvaja Karla MITHANS LAMPRECHT, univ. profesorica pedagogike in psihologije, inštruktorica BrainGym-a z licenco.

Temeljne naloge, ki jih opravlja, so:

• šolski novinci in njihovo spremljanje;
  • poklicno usmerjanje;
  • delo z nadarjenimi učenci;
  • individualno in skupinsko svetovanje otrokom, mladostnikom in staršem;
  • pedagoško posvetovalno delo;
  • razvojno-preučevalno in evalvacijsko delo ter
  • vodenje in sodelovanje v projektih.

Svetovalno delo je sodelovalno, usmerjeno k spodbujanju, iskanju odgovornih in objektivnih rešitev. Sodobne metode dela: opazovanje, izmenjava izkušenj, evalvacija, mediacija, zagovorništvo ter enakovrednost raznolikosti so osnovna izhodišča. Dobrobit in razvijanje vseh potencialov: miselnih, fizičnih, čustvenih in socialnih je skupna skrb vseh: otrok, staršev, zaposlenih na šoli.

Za starše in otroke je dosegljiva vsak dan od 7.30 do 13. ure ter na popoldanskih govorilnih urah.

Delo z učenci s posebnimi potrebami  na naši šoli:

Učenci s posebnimi potrebami (učenci s specifičnimi motnjami na posameznih področjih učenja, učenci z govornimi motnjami, slepi in slabovidni, gluhi in naglušni, gibalno ovirani, dolgotrajno bolni, učenci z motnjami vedenja in čustvovanja ter otroci z motnjami avtističnega spektra)  so zelo raznolika skupina otrok, ki zaradi določenih primanjkljajev z našo pomočjo dosežejo želene rezultate.

IZAVJALKE:

Nina VIDOVIČ, profesorica defektologije

NALOGE:

• koordinacija dela z učenci s PP;
  • izvajanje dodatne strokovne pomoči;
  • detekcija in obravnava učencev s težavami na področju branja in pisanja, računanja, učenja;
  • pomoč pri opismenjevanju učencev 1. VIZ;
  • vključevanje v razredne skupnosti v obliki razrednih ur ali svetovalnih pogovorov;
  • koordinacija in sodelovanje v projektih.

Eva BREZNIK, univ. dipl. socialna pedagoginja

• svetovanje učiteljem, učencem in staršem;
  • detekcija in obravnava učencev s težavami v socialni integraciji in/ali učnimi težavami;

Sodelovanje s starši:

Specialna in socialna pedagoginja sta dosegljivi vsak dan po telefonu ali elektronski pošti ter v času govorilnih ur (v dogovoru s starši ali z razrednikom).

Dodatno strokovno pomoč izvaja na šoli tudi mobilna služba:

Katja FORTEK, profesorica defektologije

Tanja KRENKER, logopedinja

• detekcija govorno-jezikovnih težav;
  • koordinacija in sodelovanje v projektih.

Obe mobilni delavki izvajata govorilne ure po predhodnem dogovoru z razredniki in s starši.