PREDAVANJE S POGOVOROM O AVTIZMU
v četrtek, 8. novembra 2018 ob 18.00 v jedilnico Osnovne šole Prežihovega Voranca, Gozdarska pot 11, Ravne na Koroškem


Vabljeni starši, učitelji, strokovni delavci, zdravstveno osebje in vsi, ki vas tematika zanima.
Avtizem se kaže v mnogih oblikah in ena od teh je tudi nezmožnost komuniciranja otroka z okolico, ki je lahko posledica govornih težav, ali pa otok ne zna izrazit svojih želja, težav oz. svojega počutja, kar se kaže tudi v težavah pri socialnem vključevanju otrok v družbo. Tako kot se morajo otroci naučit komunikacije, se moramo tudi vsi, ki smo v njegovi okolici potruditi razumeti, kaj nam želi povedati in mu pri tem po najboljših močeh pomagati.
Na predavanju se bomo pogovarjali o temah:
Kaj je avtizem? Kaj so možni vzroki? Kako olajšati simptome? Kako pomagati otrokom v vrtcu in šoli...
Program najdete na spletni strani http://www.avtizem.eu/.